Sesje ślubne najczęściej organizowane są w malowniczym otoczeniu przyrody. W parku, w lesie, w pałacowym ogrodzie czy na tle ruin zamku. Równie dobrą scenerią do zdjęć plenerowych może okazać się miasto. Zatłoczony Kraków, szare Katowice czy tętniąca życiem Warszawa mogą doskonale prezentować się w obiektywie. Oto kilka pomysłów na sesję zdjęciową w mieście.

Jeśli szukacie pomysłu na oryginalne i ciekawe zdjęcia, wcale nie musicie wyjeżdżać za miasto by znaleźć wiele inspiracji. Być może wystarczy rozejrzeć się wokoło, by odnaleźć wyjątkowe miejsca we własnym mieście. Czasem w podjęciu decyzji może pomóc doświadczony fotograf, jednak najlepiej jeśli para młoda ma własną koncepcję. Wtedy zdjęcia będą bardziej osobiste i lepiej pokażą, kim są fotografowane osoby. Jak zorganizować ciekawą sesję w mieście?

Zapomniane miejsca z duszą

Możecie poszukać w swoim mieście opuszczonych miejsc, które posiadają własną wyjątkową historię. Stare kopalnie i fabryki są bardzo malownicze i mogą być niebanalnym tłem dla ślubnych fotografii. O tym, jak klimatyczne mogą być takie zdjęcia, wie chyba każdy fotograf ślubny. Katowice to jeden z przykładów. Śląskie miasto słynące z dużego zanieczyszczenia i kojarzące się raczej z szarością oraz smogiem. Wystarczy jednak udać się na malowniczy Nikiszowiec, by poczuć klimat minionych dni i odnaleźć niepowtarzalne piękno industrialnych budynków oraz familoków z czerwonej cegły.

Sesje ślubne nocą

Jak zorganizować sesję w centrum Warszawy czy Krakowa, gdy wkoło tętni życie, a turyści i pędzący do pracy mieszkańcy zajmują każdy metr kwadratowy? Dobrym pomysłem może okazać się sesja nocą. Przy nowoczesnym sprzęcie fotograficznym można uzyskać naprawdę znakomite efekty, szczególnie w miejskim otoczeniu lśniącym tysiącem świateł. Zdjęcia na dachu wieżowca, na rynku czy na moście mogą być naprawdę piękne!

Malownicza starówka

Stare miasto to miejsce, gdzie powstać może doskonała fotografia ślubna. Kraków to chyba najlepszy przykład. Przepiękne stare kamienice, brukowane drogi oraz chodniki, klimatyczne kafejki doskonale nadają się jako tło do zdjęć. Warto wybrać do zdjęć miasto, które ma dla Was szczególne znaczenie. Czy będzie to rodzinne miasto, miejsce pierwszego wspólnego wyjazdu, czy może to, w którym się poznaliście – zależy wyłącznie od was.

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Wyjątkowe sesje ślubne powstają wszędzie i ne ma tu żadnych ograniczeń. Im ciekawszy pomysł, tym lepiej! Samo tło nie jest najważniejsze, ponieważ tematem zdjęć jest młoda para, jednak otoczenie tworzy klimat i znacząco wpływa na finalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *