Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło fotograf ślubny Śląsk bądź fotograf ślubny Katowice przed twoimi oczami ukaże się mnóstwo wyników, wśród których trudno w ciągu kilku minut wybrać jedną satysfakcjonującą ofertę. Musisz mieć świadomość tego, że decyzja o wybraniu konkretnego fotografa na wesele nie może być podjęta pochopnie. W przeciwnym razie najważniejszy dzień w twoim życiu nie zostanie należycie upamiętniony, a tego nie chce żadna Panna Młoda.

Zdjęcia ślubne – najważniejsza jest jakość

Są pary, które marzą o setkach zdjęć ze swojego przyjęcia weselnego i idąc tym tropem, wybierają fotografa, który to zagwarantuje, a jednocześnie nie policzy za swoją usługę wygórowanej kwoty. Efektem tego są rozmazane zdjęcia o kiepskiej kolorystyce i kontraście. Takie zdjęcia źle się ogląda i nikt nie chce mieć takiej pamiątki.

W kwestii zdjęć nie liczy się bowiem ilość, a jakość. Zdjęcia powinny charakteryzować się odpowiednią ekspozycją, kontrastem, ostrością i doświetleniem. Profesjonalny fotograf na wesele nie odda wszystkich zrobionych przez siebie zdjęć. Zdjęcia muszą być poddane obróbce graficznej i dopiero po swego rodzaju liftingu zostają oddane Młodej Parze. Pamiętaj, że fotograf podpisuje się pod swoimi zdjęciami, więc nie odda ci zdjęć nieudanych, nieobrobionych lub kilku podobnych do siebie ujęć.

Z każdym fotografem trzeba się spotkać przed podpisaniem umowy. Fotograf na wesele powinien przedstawić swoje portfolio. Dzięki pokazanym pracom będziesz mogła wraz z przyszłym mężem ocenić, czy punkt widzenia fotografa jest spójny z efektem, jaki chcecie osiągnąć. Warto szczególną uwagę zwrócić na zdjęcia upamiętniające najważniejsze momenty wesela jak pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców czy oczepiny. Zdjęcia w portfolio powinny być duże – minimalny rozmiar to 15×21 – tylko na takich zdjęciach widać każdy szczegół i to na nich zobaczysz indywidualny styl fotografa.

Fotograf na wesele – czy konieczne jest spotkanie?

Spotkanie z fotografem jest istotne nie tylko z tego względu, że pozwala poznać jego dotychczasowe prace. Pamiętaj o tym, że w czasie wesela zdarzy się, że będzie on musiał tobie i mężowi wydawać polecenia, podpowiadać, jak się ustawić, czy w którą stronę spojrzeć. Między fotografem a Młodą Parą musi być więc pewnego rodzaju więź. Młodzi małżonkowie i fotograf muszą się dobrze czuć w swoim towarzystwie.

Spotkanie z fotografem pozwala także bliżej przyjrzeć się kulturze osobistej tej osoby. Fotograf na weselu powinien być jak cień. Ma być niemal niewidoczny dla otoczenia, ponieważ to pozwoli mu zrobić naturalne zdjęcia. Jeśli fotograf, z którym będziesz rozmawiać, będzie niegrzeczny i potrzebujący uwagi, może lepiej znaleźć kogoś, kto nadaje na podobnych falach?

Ile kosztują usługi fotografa?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na cenę wpływa bowiem kilka czynników, takich jak region czy używany sprzęt. Jedno jest pewne. Skoro w związku z twoim ślubem fotograf będzie musiał pracować około 40 godzin (wesele, obróbka zdjęć, koszty wywołania, transportu itd.), nie może za to wziąć kilkaset złotych. Oczywiście nie trzeba wybierać najdroższego fotografa, ale warto mieć na uwadze, że za profesjonalne usługi, warto zapłacić nieco więcej.

Fotograf ślubny Śląsk, Katowice – gdzie szukać?

W wyszukiwarkach internetowych bardzo często pojawia się zapytanie fotograf ślubny Śląsk lub fotograf ślubny Katowice. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania fotografa na ślub, wystarczy przejrzeć kilka stron internetowych, porównać oferty i spotkać się z kilkoma fotografami, którzy rokują najlepiej. Dzięki powyższym wskazówkom i rozmowie z fotografem, z pewnością wybierzesz osobę, która profesjonalnie utrwali najpiękniejszy dzień w twoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *