Zajmujesz się fotografią zawodowo? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z profesjonalnym robieniem zdjęć? W obu przypadkach na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że fotografia ślubna to niezwykle wymagająca i stale rozwijająca się dziedzina.

Fotografowanie młodej pary od rana do późnych godzin nocnych, włączając w to wizytę u fryzjera, makijażystki, przygotowania w domach rodzinnych, poprzez ceremonię zaślubin, aż po całonocną zabawę wymaga od profesjonalnego fotografa wielu umiejętności oraz sprzętu, który pozwoli na uchwycenie niezwykłych chwil w piękny sposób. Podczas tego dnia, zdecydowanie możesz spodziewać się najróżniejszych warunków, zarówno pogodowych, oświetleniowych i innych. Wie o tym nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny Śląsk, który opowie, w jaki sprzęt najlepiej jest się zaopatrzyć, aby móc osiągnąć jak najlepszy efekt. Jak skompletować sprzęt, aby być przygotowanym na różne okoliczności?

W tym krótkim poradniku dla fotografów i nie tylko poznasz proste i jasne wskazówki, dotyczące sprzętu fotograficznego. Zaczynamy!

fotograf ślubny śląsk i okolice

Po pierwsze – korpus aparatu fotograficznego

Na początek niezwykle istotna sprawa, czyli wysoka czułość ISO naszego aparatu. Eksperci uważają, ze jeśli mamy możliwości finansowe, zawsze powinniśmy wybierać sprzęt, który jest możliwie jak najbardziej zaawansowany. Istotne jest, aby pozwalał on na robienie zdjęć na wysokich czułościach oraz bez obawy o utratę świetnej jakości zdjęć. Ta funkcja pomaga w pracy fotografa w panującym na daną chwilę oświetleniu (np. w kościele, gdzie nie można używać lampy błyskowej).

Następnym aspektem jest matryca pełnoklatkowa. Po pierwsze poprawia ona jakość fotografii, a po drugie pozwala na robienie przepięknych zdjęć w małych pomieszczeniach. Podczas wesela może się zdarzyć, że goście zażyczą sobie  zdjęcie właśnie w tego typu miejscach. Warto jest być przygotowanym na taką ewentualność.

Kolejną istotną kwestią jest sprawny autofokus, który pomaga nam przy słabym oświetleniu. Na koniec, trzeba zadbać o naładowane akumulatory oraz mieć wiedzę na temat tego, ile zdjęć jesteśmy w stanie wykonać (mniej więcej) na jednej baterii.

Obiektyw i lampa błyskowa

Osoby, które zajmują się fotografią zawodowo polecają najczęściej tzw. obiektywy jasne. Niestety realia są takie, że nie każdego (szczególnie na początku swojej drogi zawodowej) stać na zestawy 24 mm, 50 mm czy 75 mm (ze światłem f/1.4). Nasz specjalista, fotograf ślubny Śląsk rekomenduje obiektywy:
– 17-40 mm f/4,
– 50 mm f/1,4,
– 70-200 mm f/2.8.

Swój zestaw fotograficzny zawsze warto jest wyposażyć w zewnętrzną lampę błyskową (zwaną dedykowaną). Lampa tego typu ma dużą liczbę przewodnią oraz kilka, bardzo istotnych funkcji. Lampa pozwala na dowolne odbijanie błysku, np. od sufitu, luster, ścian, co daje różnorodny efekt na zdjęciach. Jednak opanowanie techniczne flesza nie jest tak proste, jak może się nam wydawać. Dzięki praktyce jesteśmy w stanie podnieść swoje umiejętności w tej kwestii, a nasza praca może cechować się nowoczesnością w podejściu do fotografii ślubnej. Obecna organizacja wesela czy ślubu nie raz jest oparta na bardzo ciekawych oraz niepowtarzalnych miejscach, w których fotograf musi sobie poradzić, bez względu na okoliczności. Odpowiednio użyty flesz będzie praktycznie niemożliwy do wykrycia (nikt nie chce osiągnąć efektu prześwietlenia lub nienaturalności). Warto pamiętać, że pary zazwyczaj preferują jasne oraz wyraźne zdjęcia, jednak bez efektu sztuczności.

fotograf ślubny śląsk cena

Nasz fotograf ślubny Śląsk o lampie błyskowej

Zawsze upewnij się, że zdjęcia które robimy są odpowiednio i wystarczająco doświetlone, wyraźne i czy wszystko jest na nich widoczne. Zawsze warto kierować się zasadą, że najważniejsze są preferencje Państwa Młodych, a nie nasza wizja artystyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code