Ślub i wesele to jeden z tych momentów w życiu, które budzą w nas wiele emocji. Być może wynika to z długiego czasu oczekiwania na ten dzień wypełnionego szeregiem zadań- od zaplanowania terminu i rezerwacji daty w kościele czy sali weselnej, przez wyszukanie idealnej oprawy- zespołu czy fotografa, kończąc na ułożeniu menu, wyborze odpowiedniego garnituru czy prześlicznej sukni ślubnej. Oczywiście to nie wszystko w co zostaniemy zaangażowani podczas planowania wesela. Z pomocą w tym aspekcie spieszą osoby, które zawodowo zajmują się organizacją imprez lub wyspecjalizowały się głównie w organizacji wesel jak z bajki. Warto zaufać profesjonalistom, gdyż Ci nie tylko najlepiej znają rynek, ale korzystając z ich pomocy często możemy liczyć na atrakcyjniejsze stawki np. za wynajęcie sali, florystki, catering czy wynajem zespołu weselnego. Sieć powiązań w tej branży jest bardzo rozbudowana. Decydując się na wybór planera weselnego pamiętaj, aby wybrać tego, z którym połączy Cię szczególna wieź, który będzie wiedział czego oczekujesz, wsłucha się w Twoje potrzeby a także racjonalnie doradzi najlepsze rozwiązania.

Nasze zaangażowanie w planowanie wesela budzi emocje, nic więc dziwnego, że w dniu samego ślubu wiele rzeczy umyka naszej uwadze. Czasami jest to spowodowane stresem, a czasami natłokiem obowiązków jakie spoczywają na nas w dniu ślubu. Po ceremonii chcemy z każdym z gości zamienić kilka słów, życzyć udanej zabawy, nierzadko zadbać osobiście o to, że każdy czuł się dobrze a także dopilnować, aby niczego nie brakowało.

W tej sytuacji dzięki fotografom obecnym na naszym weselu mamy szanse uwiecznić wszystko to, czego być może nie widzieliśmy. Podczas każdego wesela zdarzają się momenty, w których Para Młoda nie brała udziału, zabawy przy biesiadnych stołach, drobne sytuacje, które uwiecznione w odpowiednim momencie budują nastrój całej imprezy. W końcu profesjonalnie wykonane fotografie to piękna pamiątka, powrót do wspomnień tego dnia, a odpowiednio zaplanowana potrafi wskrzesić moc emocji tego dnia oraz przedstawić je w zupełnie inny, magiczny sposób.

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny podobnie jak reportaż dziennikarski ma przede wszystkim oddawać emocje oraz prezentować bieżące wydarzenia, tak aby spoglądając na zdjęcia po latach tworzyły one spójną historię. Jeśli nie czujesz się pewnie w ocenie portfolio fotografa, którego planujemy zatrudnić poznaj kilka cech, które powinie spełniać profesjonalnie wykonany reportaż.

Profesjonalnie wykonany reportaż ślubny to taki, który dla nas, jako osób zupełnie postronnych kreuje pewną historię, wzbudza emocje, choć osoby w nim przedstawione są dla nas zupełnie obce, chwyta za serce i pobudza wyobraźnie i ciekawość, który również pozostawia pewien niedosyt i wzbudza nutkę ciekawości związanej z dalszymi losami bohaterów zdjęć.

Reportaż ślubny od klasycznego robienia zdjęć różni się diametralnie, przede wszystkim w warstwie technicznej. Bazując na definicji słowa reportaż w ujęciu literackim, mówić możemy o gatunku prozy ( w naszym wypadku utwór narracyjny to zestaw zdjęć, które następując jedno po drugim układają się w pewnego rodzaju historie, nierzadko wielowątkową opowieść, która dobry fotograf dla nas zaprojektuje), żywą wizualizację zdarzeń, znanych w bezpośredniej obserwacji. Właśnie ta bezpośredniość oraz uczestnictwo w wydarzeniach sprawiają, że reportaż jest gatunkiem realnym, namacalnym, rzeczywistym i prawdziwym, który oczywiście przy wykorzystaniu artystycznej formy wyrazu jaką są zdjęcia może być delikatnie zmanipulowany. Właśnie ta cecha reportażu, naturalność oraz brak wyreżyserowanych ujęć stanowią zarówno o kunszcie pracy samego fotografa, jak i pozwolą nam w przyszłości powrócić do tych, któe towarzyszyły nam podczas składania przysięgi na całe życie.

W sztuce fotografii reportaż posiada kilka cech, które znajdziemy praktycznie w każdym poradniku fotograficznym. Są to cechy określające sposób realizacji ujęć, tak aby nie tylko zarysować dzięki nim tło kontekstowe, ale zwrócić uwagę na detale, które nadają pewnej dynamiki opowiadanej historii, a także uchwycić zdjęcia akcji, które budują warstwę emocjonalną wydarzenia.

Fotografia ślubna- Śląsk, Podhale, Pomorze

Bez względu na to, skąd pochodzisz lub gdzie będzie odbywać się ceremonia ślubna czy samo wesele, warto poznać miejsce, w którym przyjdzie nam pracować. Znaleźć te miejsca w przestrzeni, które pozwolą nam na wykonanie najlepszego ujęcia, wiedzieć w jakim stopniu sala jest doświetlona, gdzie występują zacienione miejsca. Warsztat fotografa powinien pozwolić mu na przygotowanie sali, również pod kątem jakości wykonanych zdjęć.

fotografia ślubna śląsk

Fotografia ślubna. Śląsk ze swoimi industrialnymi krajobrazami, Podhale i romantyczne górskie ścieżki, czy Pomorze i równie charakterystyczne dla tego regionu piaszczyste plaże. Wybierając lokalnego fotografa możemy liczyć na to, że jego doświadczenie sprawdzi się zarówno w sposobie wykonania reportażu, jak i on sam większość popularnych sal weselnych zna jak własną kieszeń, miał okazję wykonywać fotografie w ich wnętrzu.

Reportaż fotograficzny nie należy do najłatwiejszych. Ciekawą alternatywę może stanowić film reportażowy, jednak ten potrzebuje o wiele bardziej przemyślanej konstrukcji. Nierzadko filmy czy reportaże fotograficzne przeplatane są krótkimi ujęciami, wszystko zależy od tego czy fotograf, któe zatrudniamy posiada wizję na realizację takiej formy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code