Większość Młodych Par potrafi debatować godzinami o tym, jak powinno wyglądać ich wymarzone wesele czy ceremonia zaślubin. Każdy z nas może mieć zupełnie inną wizję na to, jak ma przebiegać ten dzień, a w szczególności jak ma wyglądać. Bardzo dużo zależy od osobistych upodobań czy stylu danej pary, jednak zdecydowanie trzeba przyznać, że dużą rolę gra tutaj budżet i wybrane miejsce, w którym będzie odbywać się uroczystość.

Nie da się ukryć, że sala weselna to najistotniejsza kwestia podczas organizowania wesela. Jej wybór jest w dzisiejszych czasach przedsięwzięciem skomplikowanym, stresogennym i czasochłonnym. Musi ona spełniać nasze wszelakie oczekiwania, powinniśmy czuć się w niej dobrze i komfortowo. Ponadto, musi odpowiadać nam pod względem estetycznym, aby późniejsza relacja fotograficzna była piękna. Potwierdzi to każdy fotograf ślubny. Katowice i śląskie okolice dają wiele różnorodnych możliwości, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią salę weselną.

fotograf ślubny katowice śląsk

Jak wybrać i czym się kierować wybierając salę weselną?

Pierwszym krokiem jaki warto zrobić, kiedy zaczynasz organizować własne wesele jest wnikliwe i dokładne przeszukanie Internetu. Głównym celem jest zalezienie odpowiadających nam wizualnie i wielkościowo miejsc. Dodatkowo, warto jest zasięgnąć opinii rodziny lub znajomych, którzy często uczęszczają na uroczystości tego typu lub sami brali ślub niedawno. Oczywiście, swoje zdanie może wyrazić również Wasz fotograf ślubny. Katowice oraz okolice obfitują w niezwykle różnorodne stylistycznie miejsca, dlatego zdanie zaufanych Ci osób jest niezwykle cenne.

Wynajęcie sali weselnej musi być zaplanowane z dosyć dużym wyprzedzeniem. To kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę. Bardzo rzadko zdarza się, że sala, która nas interesuje jest wolna np. za rok. Na najpiękniejsze i tym samym, najbardziej oblegane miejsca trzeba czekać od 2 do nawet 3 lat. Niestety, potwierdza to każda Młoda Para czy fotograf ślubny. Katowice to nie jedyne oblegane przez pary miasto. Dużym zainteresowaniem cieszą się obiekty w mniejszych miastach np. w Lublińcu, Ustroniu czy Tarnowskich Górach i to właśnie na nich się dziś skupimy.

Lista gości, wielkość sali weselnej

Wybór ostatecznej sali weselnej musi być poprzedzony stworzeniem gotowej listy gości, która zawiera margines błędu +/- 10. Zakres poszukiwań tak naprawdę zależy od tego ile osób pragniemy zaprosić. W niektórych przypadkach, szczególnie jeśli nasze wesele ma być dużo, nie będzie możliwości dostawienie odpowiedniej ilości stołów czy krzeseł. Ograniczenia przestrzenne mogą wtedy być zbyt duże. Warto pamiętać, że statystycznie około 80% zaproszonych osób przyjdzie na wesele. Jest to istotne, ponieważ zamawiając salę lepiej jest podać nieco MNIEJSZĄ liczbę gości, a na około 2 tygodnie ją podwyższyć (maksymalnie o 20%).

Wybrana sala weselna nie może być za duża, ani za mała. Wszyscy zaproszeni goście i Młoda Para powinni być w stanie poruszać się swobodnie (np. między stołami, w drodze na parkiet). Zbyt obszerny lokal to również niezbyt dobre wyjście, ponieważ daje poczucie rozproszenia i zagubienia. Szczególnie, jeśli chcemy aby po uroczystości cieszyła nas piękna fotografia ślubna. Śląsk na szczęście oferuje szereg opcji, które możemy dostosować do liczby gości.

fotografia ślubna śląsk

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wyżej wymienione rzeczy są niezwykle istotne. Odwiedzając dany obiekt warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Są to:

-wielkość kuchni i proponowane dania
-liczba toalet plus sprawdzenie ich czystości
-oświetlenie (zimne czy ciepłe?)
-akustyka
-obecność sprawnej klimatyzacji
-możliwości noclegowe
-stan zielonego terenu wokół
-odpowiednio duży parking
-udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Fotograf ślubny Katowice i Śląsk poleca – sale godne uwagi

Tarnowskie Góry – Ośrodek Lando

To miejsce, które zdecydowanie poleca nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny. Katowice i okolice to nie tylko kopalnie! Możemy znaleźć tu przepiękną naturę, wodę i zieleń. Tak właśnie wygląda ośrodek Lando, niedaleko Tarnowskich Gór. Maksymalna liczba osób, które pomieści sala to 180. Ceny za menu rozpoczynają się od 220 zł.

Gliwice – Hotel&Restauracja Modrzewiowy Dwór

Miejsce to znajduje się w spokojnej dzielnicy Gliwic- w Żernikach. Osoby wybierające ten obiekt mają gwarancję ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miasta. Hotel oddalony jest jedynie 10 minut samochodem od centrum. Maksymalna liczba gości to 150 osób, a menu rozpoczyna się od 225 zł za osobę. Miejsce można określić jako rustykalne i romantyczne.

Lubliniec – Zamek Lubliniec

Jest to propozycja, znajdująca się w pięknym Lublińcu. Zamek łączy w sobie zabytkowy klimat i nowoczesność. Jest to niewątpliwie niepowtarzalne miejsce, otoczone cudowną naturą. Zabytkowe wnętrza zapierają dech w piersiach każdej osoby tam przebywającej. Sala weselna pomieści maksymalnie 100 osób, a menu zaczyna się od 195 zł.

Dąbrowa Górnicza – Hotel Shuma

Komu z nas nie marzy się wesele nad brzegiem malowniczego jeziora? Dodatkowo, wybrana sala ma być romantyczna, nieco rustykalna oraz glamour? Hotel Shuma w Dąbrowie Górniczej łączy te wszystkie cechy. Maksymalna liczna gości to 120 osób. Ceny menu zaczynają się już od 150 zł.

One thought on “Zorganizuj wesele marzeń. Najciekawsze sale ze Śląska i okolic”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code