Organizacja wesela oraz ślubu jest przedsięwzięciem bardzo skomplikowanym- tego nie da się ukryć. Zorganizowanie każdej imprezy okolicznościowej ( a w szczególności tego pięknego dnia) powinno zacząć się od dokładnego przemyślenia, sprecyzowania swoich oczekiwań oraz obrania jasnego kierunku.

Zanim zaczniesz szukać sali weselnej, zespołu, sukni ślubnej czy odpowiednich kwiatów i dekoracji, poświęć trochę czasu na określenie stylu w jakim będziesz się obracać. Jest to idealny początek przygotowań, ponieważ tym samym zaoszczędzisz sobie zbędnych dylematów czy błędów podczas organizacji ślubu i wesela.

ślub i wesele

Jak zaplanować wesele z motywem przewodnim, odpowiadającym Waszym oczekiwaniom?

Zanim zabierzesz się za jakąkolwiek organizację, zamknij oczy i postaraj wyobrazić sobie swój ślub i wesele. Co widzisz? Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań:

1. Widzisz duże wesele (dosłownie wszyscy, których znasz lub kojarzysz), czy małe (najbliższa rodzina i przyjaciele)?
2. Wesele odbywa się w plenerze, czy na sali?
3. Ślub ma ma miejsce w Twojej rodzinnej miejscowości, na plaży za granicą czy w zupełnie innym miejscu?
4. Widzisz dekoracje glamour, rustykalne, nowoczesne, klasyczne, a może ich mieszankę?
5. Wesele jest eleganckie, luksusowe czy skromne i casualowe?
6. Odbywa się w lecie, a może zimie, czy na wiosnę?

Odpowiedzi na te pytania mogą okazać się kluczowe w trakcie organizacji wesela. Cały zamysł oraz koncepcja jest drogowskazem, który musimy wziąć pod uwagę w dalszym etapie planowania i załatwiania.

ślub i wesele

Zacznij zbierać inspiracje już dziś

Imprezy tematyczne to temat bardzo ciężki, szczególnie w kontekście wesel. Nieodpowiednio wybrany motyw przewodni może popsuć całą zabawę. Dlatego po odpowiedzeniu sobie a te podstawowe pytania, zacznij zbierać inspiracje. Obecnie można to robić na wiele sposobów- przeszukiwać Internet, w tym aplikacje takie jak Instagram, YouTube, Pinterest czy blogi tematyczne. Można również kupować gazety, wycinać zdjęcia i tworzyć notatniki z inspiracjami.

Zorientujesz się tym samym co jest obecnie na czasie, a co passe. Dowiesz się jakie są obowiązujące trendy ślubne i które z nich będziesz mogła wykorzystać na swojej imprezie.

Nie zamykaj się jednak jedynie na tematyce weselnej. Inspiracji można szukać również na portalach o dekoracji wnętrz czy organizacji imprez, w tym ślubów.

organizacja wesela inspiracje

Sprecyzowanie pomysłów

Im dokładniej sprecyzujesz swój pomysł oraz określisz różne szczegóły, tym później łatwiej będzie wybrać konkretne elementy, pojawiające się na weselu. Wachlarz możliwości będzie się samoistnie zawężał, dzięki czemu wszystko powinno pójść sprawnie. Ważna jest tutaj świadomość tego, czego się chce. Mowa tu o kolorystyce, elementach dekoracji, ogólnym wyglądzie sali (oświetleniu), kwiatach, wyglądzie Państwa Młodych itd. Charakter ślubu i wesela powinno się wyczuć na pierwszy rzut oka. Przykładowo, jeśli marzy Ci się wesele glamour, skup się tylko i wyłącznie na stylu artdeco, latach 50 czy nowoczesnym, amerykańskim wydaniu tej tendencji. Wszystkie elementy pojawiające się na weselu powinny nawiązywać do wcześniej wybranego motywu.

organizacja wesela dekoracje

Określenie kolorystyki przewodniej

Może się to wydać oklepane, jednak ślub i wesele powinny mieć swój kolorystyczny motyw przewodni, który idealnie się przenika (oraz nawiązuje do wybranego wcześniej stylu). Ważna jest tutaj kolejność- najpierw tematyka a później kolory. A wystarczy ich 2-3. Większa ilość może wprowadzić zamęt, chyba że będą to jedynie inne odcienie tej samej barwy (np. jasny fiolet, ciemny fiolet, prawie biały fiolet). Wybór konkretnych kolorów usprawni również komunikację z podwykonawcami (np. osobą odpowiedzialną za kwiaty, tort, zaproszenia czy dekoracje).

imprezy tematyczne wesele

Wybierz JEDEN motyw przewodni

Organizacja wesela, które będzie określone mianem spójnego wymaga od nas dokładnego wyboru motywu przewodniego, który konsekwentnie będzie pojawiał się w różnych elementach. Wspólny mianownik wesela to coś, co zostanie w pamięci gości na długo.

Może się to przejawiać nie tylko w kolorze, ale również wyborze stylu czcionki i symbolach, które będą pojawiać się na stołach i wokół (np. motyw serca glamour, drewniane elementy stylu rustykalnego czy muszle w koncepcji marinistycznej). Tworzy to spójną i miłą dla oka kompozycję.

One thought on “Organizacja wesela tematycznego – jak się za to zabrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code