Jeśli zostałaś poproszona na świadkową, spotkało cię duże wyróżnienie. Czeka cię jednak również sporo obowiązków, do których należy między innymi zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Jeśli planujesz imprezę na więcej niż trzy osoby, dopięcie wszystkiego na ostatni guzik wcale nie będzie takie proste. Organizacja imprez wiąże się z ustaleniem dogodnego dla wszystkich terminu oraz atrakcji, które będą odpowiadały każdej z uczestniczek. O czym pamiętać, by wieczór naprawdę był udany i by nie zaliczyć żadnej wpadki?

Wydawać by się mogło, ze sprawa jest prosta, jednak w praktyce organizacja imprez, nawet kilkuosobowych, wymaga nieco wysiłku – szczególnie jeśli chodzi o okazje tak szczególną, jak wieczór panieński. Takie wydarzenie powinno pozostać w pamięci na długo – nie tylko przyszłej pannie młodej, ale również uczestniczkom. To wasz prezent dla rychlej mężatki, zatem chodzi o to, by było ciekawie, oryginalnie, wesoło – i przede wszystkim – by dobrze się bawić. Nie ma mowy o nudzie! Nie musisz jednak szaleć z atrakcjami. Ważne jest, by trafić w gusta uczestniczek i nie zaliczyć imprezowej porażki. O czym pamiętać, aby pomimo dozy szaleństwa, zabawa przebiegła zgodnie z planem? Jeśli nie chcesz zakończyć wieczoru jak bohaterowie filmu Kac Vegas, pamiętaj o tych trzech kwestiach.

Organizacja imprez w klubach rządzi się określonymi prawami

Jeśli planujecie standardową imprezę w klubie, musisz dopiąć wszystko na ostatni guzik. Na początek wybierz sprawdzony lokal. Jeśli nie znasz dyskotek i pubów w danym mieście, obowiązkowo zasięgnij opinii znajomych. Klub klubowi nierówny, a na wieczorze panieńskim bardzo ważny jest odpowiedni klimat. Chodzi o to, by dobrze się bawić w gronie pozytywnych ludzi – a nie, dla przykładu, odganiać się od namolnych i znudzonych życiem starszych panów. Wypytaj o muzykę jaka jest grana w danym klubie oraz o możliwość wniesienia własnych napojów, tortu, poczęstunku. Zaplanuj, czy jedzenie kupujecie na barze, czy organizujecie we własnym zakresie. Nie pomijaj tej kwestii, nawet jeśli uczestniczki nie deklarują chęci spożywania posiłków podczas imprezy. Całonocna zabawa, szczególnie zakrapiana, nie obędzie się bez zastrzyku energii.

Organizacja imprez w klubach to także wybór miejsc siedzących. Pamiętaj o dokonaniu rezerwacji. Podczas zorganizowanych imprez najlepszym wyjściem jest rezerwacja osobnej salki. Kluby w większych miastach mają do dyspozycji loże VIP i tak zwane VIP roomy. To doskonały wybór, ponieważ będziecie mieć więcej prywatności, a jednocześnie w każdej chwili będziecie mogły dołączyć wspólnej zabawy na parkiecie. Dopytaj o kwestię palenia tytoniu. Lepszym wyborem jest wybór miejsca dla niepalących, chyba że wszystkie uczestniczki imprezy jasno deklarują, że nie mają nic przeciwko papierosowemu dymowi.

Impreza tematyczna

Organizacja imprez tematycznych wymaga dodatkowego zaangażowania. Wieczór panieński pod hasłem lat 80., zabawa w stylu hippie czy retro? Możliwości jest wiele. Nawet jeśli temat wydaje ci się oklepany, uwierz, że zaproszone osoby zwykle wręcz oczekują wskazów co do swojego ubioru. Uczestniczki wieczoru chcą wyróżniać się z tłumu i pragną być identyfikowane w tłumie imprezowiczów, szczególnie jeśli zabawa odbywa się w dużym klubie.

O czym pamiętać? Przede wszystkim, zgłoś swój pomysł z dużym wyprzedzeniem. Niech każda z uczestniczek ma możliwość skompletowania ciekawego stroju. Jeśli zaproszone osoby będą miały więcej czasu na przygotowania, żadna nie powinna wykręcać się, że nie zdążyła przygotować wieczorowego outfitu. Warto też wspólnie uzgodnić motyw przewodni imprezy. Niech uczestniczki wybiorą, jak chcą się przebierać, aby każda czułą się dobrze. Pamiętaj, ze strój dla panny młodej przygotowujecie same! Szarfa, welon, zabawne nakrycie głowy – od was będzie zależało, co wybierzecie.

Dobra komunikacja w grupie

Organizacja imprez takich tematycznych wymaga bardzo dobrej komunikacji w grupie. Wspólnie ustalacie przebieg zabawy i wymieniacie się pomysłami. Bardzo ważny jest szybki przepływ informacji. Musisz mieć pewność, ze każda z uczestniczek zostanie o wszystkim poinformowana na czas. Uwierz, że w większych grupach nie jest to takie proste i zawsze znajdą się osoby, które coś przeoczyły. Zawczasu wybierz dogodny dla wszystkich sposób komunikacji. Być może najłatwiejszym rozwiązaniem okaże się stworzenie zamkniętej grupy na portalu społecznościowym lub przynajmniej zbiorowej konwersacji na komunikatorze.

To już wszytko. Reszta zależy od Waszych pomysłów i fantazji. Niezależnie od obranej drogi, zasady udanego panieńskiego są uniwersalne. Liczy się dobry plan i umiejętna organizacja krok po kroku, w porozumieniu ze wszystkimi uczestniczkami – i oczywiście w ścisłej tajemnicy przed przyszła panną młodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code