Niezależnie od tego czy masz 20, 30 czy 50 lat- każdy z nas od czasu do czasu lubi spędzać  chwile ze znajomymi czy rodziną. To samo tyczy się naszych dzieci. Kto z nas nie ma wspaniałych wspomnień z przyjęć urodzinowych, organizowanych w ogrodzie koleżanki z klasy? A może Twoją ulubiona chwilą, do której wracasz we wspomnieniach jest spotkanie z dziećmi w bawialni czy wynajętej sali?

Organizacja imprezy urodzinowej naszego dziecka nie należy w dzisiejszych czasach do najprostszej rzeczy. Po pierwsze, nasze pociechy i ich koledzy mają bardzo duże oczekiwania oraz potrzeby. Co więcej, wiele osób decyduje się na zorganizowanie wydarzenia, na które zaprasza również innych rodziców. Jest to więc przedsięwzięcie, które warto dokładnie przemyśleć. Jak przygotować odpowiedni, ciekawy i angażujący event dla dzieci?

imprezy dla dzieci

Dzieci i rodzice w jednym miejscu? To możliwe!

Organizacja imprezy urodzinowej dziecka nie może zakończyć się wyłącznie na wypełnieniu czasu maluchom. Warto również pomyśleć o rodzicach i ich komforcie. Wszystko trzeba zaplanować tak, aby zarówno najmłodsi jak i rodzice, nie przeszkadzali sobie nawzajem.

Po pierwsze – zrób dobry i dokładny plan imprezy dla dzieci

Cały event dla dzieci warto odpowiednio wcześnie zaplanować. Po pierwsze, trzeba przewidzieć ile osób zaprosić, po drugie jakie jedzenie powinno pojawić się na wydarzeniu, a po trzecie jakie zabawy zorganizować. Te trzy czynniki będą determinować nie tylko cenę ale również miejsce, gdzie potencjalne urodziny mogą się odbyć. Zupełnie innego przygotowania wymaga impreza w ogrodzie, a innego w nowo otwartej bawialni z salą bankietową.

Imprezy dla dzieci, a właściwie konkretną datę powinniśmy zaplanować znacznie wcześniej. Po pierwsze ze względu na nasze przygotowania, a po drugie z szacunku do zapraszanych gości. Szczególnie w przypadku, kiedy na naszą imprezę zapraszamy również rodziców pracujących. Z tym punktem wiąże się odpowiednio wczesne rozdanie zaproszeń. Można zrobić je samemu, wraz z dzieckiem lub zakupić w przeróżnych sklepach z akcesoriami urodzinowymi. Istnieje przekonanie, że należy zaprosić mniej więcej tyle dzieci, ile lat kończy dziecko. Nie do końca jest to prawda, a  końcowa liczba osób powinna zależeć od zasobności naszego portfela, pojemności wybranego miejsca lub osobistych preferencji.

Wybór miejsca na przyjęcie urodzinowe to klucz do sukcesu!

Pamiętaj, że odpowiednia dawka atrakcji pozwoli zainteresować dzieci na długie godziny. Wybór konkretnego miejsca determinuje nie tylko szacowany koszt imprezy, ale również pora roku czy liczba zaproszonych gości.

Organizacja imprezy urodzinowej poza domem rodzinnym ma swoje plusy i minusy. Zdecydowanym pozytywem jest możliwość poznania ciekawych i nieodwiedzanych na co dzień miejsc. Oprócz wszelakich bawialni, mamy do dyspozycji różne sale, które możemy zaaranżować w dowolny sposób. Dodatkowo, bardzo modnym rozwiązaniem staje się wynajmowanie wyszkolonych ludzi, którzy mają doświadczenie w zabawianiu dzieci. Organizują oni przeróżne zabawy, które można dostosować do tematyki imprezy. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady -musisz liczyć się z tym,że będzie to drogi event dla dzieci. Oprócz kosztów wynajęcia zawodowych „zabawiaczy”, musimy doliczyć również wynajem sali, jedzenie oraz dekoracje.

Nieco tańszą opcją jest zorganizowanie imprezy w domu lub w ogrodzie. Wszystkie atrakcje, które były dotychczas opisane można również przenieść w nasze cztery kąty. Odchodzi nam tutaj koszt wynajmu sali. Co więcej, dziecko (solenizant) może poczuć się w tym miejscu jak gospodarz. Zdecydowanie, impreza urodzinowa w domu to coś co ma swój niepowtarzalny klimat i zapewnia przestrzeń zarówno dla dzieci, jak i innych gości. Poza tym, organizacja imprezy urodzinowej w domu pozwala na zapewnienie takich samych wrażeń, jak w innym miejscu (osobę odpowiedzialną za zabawianie dzieci można poprosić o pojawienie się w naszym miejscu zamieszkania).

Według różnych badań okazuje się, że nasze dzieci najbardziej lubią zabawy tematyczne, plastyczne, gry zespołowe, różne zabawy ruchowe. Co ciekawe, dzieci niechętnie grają w gry komputerowe na imprezach tego typu. Weź do pod uwagę!

event dla dzieci

Imprezy dla dzieci a jedzenie

Nieodzownym elementem przyjęcia dla dzieci jest jedzenie. I to nie byle jakie! Z raportu „Talerz Polaka 2015” wynika, że najczęściej na stole urodzinowym lądują potrawy słodkie (np. pizza na słodko, czekoladki, żelki, batoniki i inne). Oczywiście, skoro jesteś organizatorem urodzin, menu możesz dopasować pod siebie i swoje dziecko. Warto jest pamiętać o tym, aby unikać nadmiernej ilości fast foodów i cukru na imprezie tego typu. Wśród słodkości lub słonych przekąsek powinny pojawić się owoce lub warzywa (np. z ciekawym dressingiem). Jedzenie warto jest podawać na zastawie, która jest tematycznie dopasowana do motywu przewodniego imprezy (np. jednorazowe talerzyki, kubeczki, serwetki itd.).

W zależności od wieku małych uczestników, warto jest przyszykować przekąski, które łatwo jest jeść zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Event dla dzieci to przede wszystkim zabawa, więc nie pozwól aby jedzenie stało się dla maluchów problemem.

Zabawy dla dzieci

Jeśli nie decydujesz się na wynajęcie osoby odpowiedzialnej za zapewnienie dzieciom zabawy, warto jest samodzielnie odnaleźć i zaproponować ciekawe gry, które po pierwsze zajmą czas dzieciom, a po drugie je zainteresują. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż nuda na imprezie urodzinowej! Wybór zabaw jest uzależniony od wieku gości i solenizanta, dlatego odpowiednio przemyśl wybór poszczególnych atrakcji.

Organizacja imprezy urodzinowej to wyzwanie, jednak nie ma nic bardziej piękniejszego niż późniejszy uśmiech na twarzy naszego dziecka. Odpowiednie przygotowanie i przemyślenie aktywności zaplanowanych na ten dzień to klucz do sukcesu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code