Jednym z najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu jest niewątpliwie dzień ślubu wraz z weselem. Każdy z nas chce zapamiętać te niezwykłe chwile jak najlepiej, dlatego dobre i profesjonalne usługi fotograficzne z roku na rok stają się  coraz bardziej pożądane, a my jesteśmy w stanie słono zapłacić za świetnie wykonaną pracę.

Nie da się ukryć, że dzień ślubu mija bardzo szybko, a pamiątka w postaci zdjęć zostaje z nami i naszymi bliskimi już na zawsze. Aby wydłużyć sobie okres świętowania i jeszcze raz poczuć ten niezwykły klimat ślubny, warto jest  zdecydować się na plenerową sesję ślubną.

Dziś na tapet weźmiemy najciekawsze miejsca ze Śląska, które poleca nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny Katowice. Późniejsza, plenerowa sesja fotograficzna jest świetnym pomysłem i niepowtarzalną okazją do tego, aby w kilkunastu fotografiach zamknąć i podkreślić miłość dwojga ludzi. Co więcej, jest to niezwykła pamiątka, którą można obdarować swoich bliskich.

Marzy Ci się sesja ślubna w górach, nad jeziorem a może w pałacu? Sprawdź 10 śląskich propozycji miejsc, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Zaczynamy!

sesja ślubna śląsk plener

Sesja ślubna Śląsk – najciekawsze propozycje

Jeśli wydaje Ci się, że Śląsk nie ma do zaoferowania nic innego, aniżeli kopalnie, krajobrazy mocno industrialne i nieciekawe, to jesteś w wielkim błędzie! Potwierdzi to każdy fotograf ślubny. Katowice, Gliwice, Chorzów, Tarnowskie Góry, okolice Częstochowy czy Dąbrowa Górnicza to rejony, w których znajdziemy niezwykłe perełki krajoznawcze i architektoniczne. Co więcej, każde z nich może przypaść do gustu innej parze. Wszystko zależy od charakteru sesji, stylizacji i osobistych upodobań.

Marina Gliwice

Gliwicka Marina jest jedną z najciekawszych propozycji z regionu. Jest to przystań turystyczna, znajdująca się na Kanale Gliwickim, która przypomina klimatem nadmorskie kurorty. Każda osoba odwiedzająca to miejsce może wypożyczyć kajak, łódź motorową lub udać się w rejs statkiem. Jeśli marzy Ci się sesja w stylu marynistycznym, to miejsce sprawdzi się świetnie.

Kompleks w Tarnowskich Górach oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej

Co jeśli marzy Ci się plenerowa, a zarazem wodna sesja ślubna? Śląsk nie jest pozbawiony również takich terenów. Piękne jeziora oraz zbiorniki wodne znajdziesz w Tarnowskich Górach lub w Dąbrowie Górniczej. Plenerowy reportaż fotograficzny w takim miejscu świetnie wpisze się w obowiązujące trendy na rynku ślubnym. Jeśli stawiasz na styl rustykalny, miejsca tego typu są dla Ciebie.

Fotograf ślubny Katowice poleca – Sosnowiec i Pałac Dietla

Klasyczna sesja zdjęciowa nie może odbyć się nigdzie indziej, jak we wnętrzach pałacowych. Świetnym wyborem w tym przypadku będzie Pałac Dietla w Sosnowcu. Jest to neobarokowy obiekt, składający się z sali balowej, neobarokowej jadalni, pokoju fajkowego, gabinetu i łazienki. Wnętrza tego typu świetnie współgrają z uroczystym wyglądem Państwa Młodych, nadając im tym samym klasy i szyku.

Szyb Wilson- Katowice i Szyb Maciej- Zabrze

Jeśli chcesz wyjść nieco poza schemat, pokazać światu coś nowego, ciekawym rozwiązaniem jest wybór terenów i obiektów industrialnych, które podkreślają śląski klimat. Jest to propozycja dla odważnych par, które nie boją się wychodzenia poza strefę komfortu. Miejsca takie jak Szyb Wilson (Katowice) czy Szyb Maciej (Zabrze) nadają się do sesji zdjęciowej idealnie. Nie da się ukryć, że industrializm jest jednym z dominujących trendów ślubnych. Sesja w takim miejscu będzie więc idealnym uzupełnieniem ślubu i wesela w tym klimacie. Ponadto, zestawienie takiej specyficznej architektury (którą można nazwać przemysłową) z wystylizowaną parą daje ciekawy efekt, nieco tajemniczy i piękny zarazem.

Hotel Monopol – Katowice

Mamy już marinę, piękne jeziora, industrialne obiekty i klasyczne wnętrza pałacu. Gdzie jeszcze może odbyć się ciekawa sesja ślubna? Śląsk, a w zasadzie Katowice ma bardzo ciekawą opcję, a mianowicie obiekt o nazwie Hotel Monopol oraz teren wokół niego. Nie da się ukryć, że śląskie miasta pięknieją z roku na rok! Jeśli uwielbiasz miejski klimat, szybkie tempo życia i nowoczesne budynki z klasą, ta propozycja zdecydowanie Ci się spodoba. Zarówno wnętrza hotelu, jak i teren wokół zachęcają do robienia sesji ślubnych.

Górnośląski Park Etnograficzny

Jeśli jednak wolisz klimat wiejski, rustykalny i eko, koniecznie odwiedź Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, w którym cofniesz się w czasie. Znajdziesz tam zarówno starodawne domki, jak i piękny i okazały młyn. Sesja w stylu boho idealnie wkomponuje się w otoczenie. Szczególnie w takim miejscu, dużą rolę mogą odgrywać dodatki, takie jak wianek z polnych kwiatów czy dorożka.

Sesja ślubna w górach? To możliwe!

Jeśli kochasz góry i nie chcesz opuszczać granic województwa śląskiego, koniecznie zainteresuj się Jurą Krakowsko-Częstochowską lub Beskidem Śląskim. Sesja ślubna w górach może mieć niezwykły klimat, nieco rustykalny i leśny. Okazuje się, że śląski region obfituje we wszelkiego rodzaju wzniesienia, pagórki czy wyżyny. Przepiękne widoki, z wapiennymi ostańcami na czele to teren znajdujący się między Częstochową a Krakowem. Szlaki można przemierzać również samochodem, co jest dużym ułatwieniem w przypadku ślubnej sesji plenerowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *