Wyjazdy integracyjne stały się codziennością w korporacjach. Coraz częściej organizują je również średnie i małe firmy, traktując wspólną wycieczkę jako okazję do lepszego poznania pracowników, zintegrowania zespołu i nauki wzajemnej współpracy. Wyjazd integracyjny to coś więcej niż wieczorna kolacja połączona z zakrapianą imprezą. Taka wycieczka powinna na długo pozostać zespołowi w pamięci. Jak ją zorganizować, aby wspólnie spędzony czas był jak najbardziej owocny? Oto kilka ciekawych pomysłów.

Aby integracja była udana, cały wyjazd powinien zostać skrzętnie zaplanowany. Na miejscu nie powinno być czasu na nudę. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać czas i efektywnie go spędzić. Wyjazdy integracyjne wpływają korzystnie na pracę w zespole, pozwalają przełamać lody – szczególnie na linii personel-kadra zarządzająca – a także poprawiają nastroje w grupie. Dzięki poprawie wzajemnej komunikacji rośnie wydajność całego zespołu, a co za tym idzie, osiąga się lepsze efekty, większą sprzedaż, maksymalizację zysków. Jeśli chodzi o integrację, nie warto zatem oszczędzać. Raz na jakiś czas warto zorganizować wyjazd integracyjny przepełniony dobrą zabawą, wyzwaniami i nowościami. Oto kilka ciekawych pomysłów na aktywności, które pozwolą poznać mocne i słabe strony pracowników, skłonią do pracy w grupie, pozwolą rozerwać się i poznać wzajemnie od innej strony niż ta, którą znamy z biura.

Integracja w terenie

Bieg na orientację

Niezależnie od tego, czy wyjazd integracyjny zaplanujemy górach, nad jeziorem czy w mieście – warto wykorzystać faktu obecności w nowym miejscu. Bieg na orientacje pozwala sprawdzić wiele kompetencji, jak umiejętność podejmowania decyzji, szybkość, zdolność logicznego myślenia, sprawność fizyczna i oczywiście praca zespołowa. Dodatkowo biegi na orientację pozwolą poznać okolicę i bez wątpienia zapadną w pamięci uczestników jako ciekawe wydarzenie.

Paintball

Bardzo popularna forma rozrywki na wyjazdach integracyjnych, wieczorach kawalerskich, imprezach urodzinowych i nie tylko. Gra w paintball jest emocjonującą rozrywką, pozwala zapomnieć o codzienności i wyzwolić instynkt rywalizacji. Jest okazją do wykazania się spostrzegawczością, refleksem, taktyką, umiejętnością planowania i skutecznością w działaniu. Uczy też dystansu, przegrywania z honorem i szacunku do przeciwnika.

Sporty ekstremalne

Skok ze spadochronem, bungee, a może lot motolotnią? Ekstremalne rozrywki wyzwolą adrenalinę i bez wątpienia sprawią, ze wyjazd integracyjny będzie niezapomniany. Sporty tego rodzaju pozwalają sprawdzić się w niecodziennej sytuacji i poznać reakcje uczestników zespołu. Być może niektórzy z nich posiadają nieujawnione cechy charakteru? Cicha woda brzegi rwie, warto zatem poznać się również od tej strony.

Biegi survivalowe

Survival to świetna okazja do przeżycia wspólnej przygody przygody i walki z własnymi ograniczeniami. Bieg survivalowy pozwoli sprawdzić siłę charakteru poszczególnych uczestników grupy, wytrzymałość, konsekwencję, upór w dążeniu do celu, niezłomność, zdolność do poświecenia. Zaletą tego typu biegów jest też możliwość przełamania lodów pomiędzy pracownikami różnych szczebli.

Wyjazd integracyjny, ciekawe urozmaicenia

Wizyta w escape roomie

Po mocnych wrażeniach w terenie można zaplanować chwilę intelektualnej rozrywki. Wizyta w escape roomie to kolejna okazja do pracy zespołowej, sprawdzenia kompetencji przywódczych poszczególnych uczestników grupy, umiejętności dogadywania się, logicznego myślenia. To również świetna zabawa i ciekawe urozmaicenie wyjazdu integracyjnego.

Impreza tematyczna

By wieczorem nie zasiąść po prostu przy kolacji i drinkach, warto zaplanować wieczór tematyczny. Impreza w stylu hippie, a może w stylu lat 90.? Nawet prosty pomysł pozwoli wyzwolić kreatywność i wywoła salwy śmiechu. Przebrania będą też świetnie prezentować się na pamiątkowych zdjęciach. Wspomnienia z przebieranej imprezy za pewne na długo pozostaną tematem rozmów w przerwach od pracy.

Integracja na wyjeździe korzystnie wpływa na efektywność całego zespołu, a także na satysfakcję z pracy. Organizując wyjazdy integracyjne, warto planować przynajmniej kilka alternatywnych atrakcji, by każdy uczestnik eventu miał okazję wykazać się i oczywiście dobrze zabawić, zgodnie z własnymi preferencjami oraz zainteresowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code